Wymiana filtra kabinowego

Wymiana filtra kabinowego Czerwonak i Poznań

Filtr kabinowy, zwany inaczej filtrem przeciwpyłkowym odpowiada za filtrację powietrza dostającego się do wnętrza auta, dzięki czemu do kokpitu nie dostają się zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki roślinne, sadza lub szkodliwe gazy. Spora część kierowców nie pamięta o jego regularnej wymianie, co najmniej raz w roku lub po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów. Niektórzy eksperci zalecają wymianę filtra kabinowego nawet dwa razy w roku – najlepiej przed i po zimie.

Filtry przeciwpyłowe dzielimy na dwie grupy: standardowe i z węglem aktywnym. Filtry z węglem aktywnym posiadają nawet cztery warstwy filtrujące. Są one droższe niż filtry standardowe, jednak dokładniej wyłapują zanieczyszczenia. Dzięki dodatkowej warstwie filtr z węglem aktywnym dodatkowo pochłania wiele szkodliwych gazów takich jak ozon, węglowodory oraz związki siarki i azotu, nie pozwalając im przedostać się do środka samochodu.

Profesjonalnie i prężnie działamy w branży motoryzacyjnej od wielu już lat. Oczekujesz profesjonalnej obsługi i wykonania tutaj opisanych czynności serwisowych, zadzwoń +48 61 652 66 66 lub kliknij w zakładkę kontakt i umów się na wizytę serwisową. Gwarantujemy 100% zadowolenia z wykonanej usługi.