Wymiana tulei stabilizatora

Wymiana tulei stabilizatora Czerwonak (Poznań i okolice)

Drążek stabilizatora to element elastyczny pracujący skrętnie. Łączy on ze sobą elementy zawieszenia koła prawego i lewego na jednej z osi samochodu. Zadaniem drążka stabilizatora jest przenoszenie uginania się zawieszenia z jednej strony na drugą. Zapobiega to, zbyt wielkiemu przechyłowi karoserii i zapewnia lepszą przyczepność koła znajdującego się po przeciwległej stronie zakrętu.

Wymienienie tulei stabilizatora to zadanie, które rozpoczyna się od podniesienia samochodu. W dalszej kolejności będą odkręcone śruby trzymające obejmy gum. Kolejno po wymontowaniu obejm wyciągane są gumowe tuleje stabilizatora. Niekiedy zdarza się, że w wyniku korozji nie da się odkręcić śrub i konieczne jest ich cięcie, a następnie wiercenie otworów i ponowne nagwintowanie. W tym przypadku prosta czynność wymiany tulei zdecydowanie się wydłuża i warto tę pracę zlecić fachowcom. Montaż nowych tulei przebiega w odwrotnej kolejności.

AUTOCOMPLEX

Profesjonalnie i prężnie działamy w branży motoryzacyjnej od wielu już lat. Oczekujesz profesjonalnej obsługi i wykonania tutaj opisanych czynności serwisowych, zadzwoń +48 61 652 66 66 lub kliknij w zakładkę kontakt i umów się na wizytę serwisową. Gwarantujemy 100% zadowolenia z wykonanej usługi.