Wymiana termostatu

Wymiana termostatu Czerwonak (Poznań i okolice)

Termostat odpowiada za otwarcie dużego obiegu układu chłodzenia po całkowitym nagrzaniu silnika. Jeśli termostat nie otwiera się, to dochodzi do przegrzania silnika. Tę usterkę można bardzo łatwo zdiagnozować. Wskazówka temperatury wtedy jest na czerwonym polu, a chłodnica pozostaje zimna. Kolejną usterką termostatu może być jego niedomykanie się przy zimnym silniku. Objawem takiej usterki jest wolny wzrost temperatury silnika, silnik nie ma szansy się wtedy dogrzać. Zużywa więcej paliwa i pracuje w nieoptymalnych dla niego warunkach.

Popsuty termostat nadaje się do wyrzucenia. Nie istnieje coś takiego jak regeneracja termostatu. Cena nowego nie jest wygórowana. Podczas wymiany z układu wydostanie się z pewnością część płynu chłodniczego, który to po zakończonych pracach związanych z wymianą należy uzupełnić do stanu max w zbiorniczku wyrównawczym.

AUTOCOMPLEX

Profesjonalnie i prężnie działamy w branży motoryzacyjnej od wielu już lat. Oczekujesz profesjonalnej obsługi i wykonania tutaj opisanych czynności serwisowych, zadzwoń +48 61 652 66 66 lub kliknij w zakładkę kontakt i umów się na wizytę serwisową. Gwarantujemy 100% zadowolenia z wykonanej usługi.