Wymiana sprężyn zawieszenia

Wymiana sprężyn zawieszenia Czerwonak i Poznań

Sprężyny wraz z amortyzatorami są elementami, które bezpośrednio odpowiadają za właściwości jezdne samochodu. Zmniejszają drgania przenoszone na karoserię pojazdu podczas jazdy po dziurach oraz utrzymują odpowiednią wysokość zawieszenia. Mają wpływ na wydłużenie żywotności amortyzatorów, opon oraz elementów zawieszenia (takich jak sworznie, tuleje itd.). W głównej mierze odpowiadają za odpowiednią przyczepność kół do drogi. Sprężyny razem z amortyzatorami wpływają nie tylko na jakość tłumienia nierówności, ale także m.in. na zmniejszenie drogi hamowania pojazdu.

Na skutek działania czynników zewnętrznych, głównie wilgoci, oraz uszkodzeń powłoki lakierniczej, ktorą sprężyny są pokryte, ulegają one zużyciu. Pęknięty zwój sprężyny wyklucza ją z użycia. Oprócz tego codzienna eksploatacja zmienia ich skuteczność. W rezultacie tego nawet gdy sprężyna nie ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu może kwalifikować się do wymienienia. Należy pamiętać, że zawsze sprężyny należy wymienić parami (komplet na oś).

AUTOCOMPLEX

Profesjonalnie i prężnie działamy w branży motoryzacyjnej od wielu już lat. Oczekujesz profesjonalnej obsługi i wykonania tutaj opisanych czynności serwisowych, zadzwoń +48 61 652 66 66 lub kliknij w zakładkę kontakt i umów się na wizytę serwisową. Gwarantujemy 100% zadowolenia z wykonanej usługi.