Wymiana łączników stabilizatorów

Wymiana łączników stabilizatorów zawieszenia Czerwonak i Poznań

Drążek stabilizatora to pracujący skrętnie, elastyczny element. Łączy ze sobą zawieszenie prawego i lewego koła na jednej z osi samochodu. Zadaniem jego jest przenoszenie ugięcia zawieszenia, z jednej strony pojazdu na stronę przeciwną, podczas pokonywania zakrętu. W ten sposób przeciwdziała zbyt dużemu przechyłowi nadwozia i zapewnia zwiększenie przyczepności koła znajdującego się po zewnętrznej stronie zakrętu.

Wymiana łącznika polega na podniesieniu samochodu, zdemontowaniu koła i odkręceniu łącznika od wahacza (lub amortyzatora) oraz od drążka stabilizatora. Często połączenia te są skorodowane i konieczne jest uszkodzenie łączników poprzez rozcięcie ich śrub, aby możliwy był ich demontaż. Montaż nowych łączników przebiega w odwrotnej kolejności.

AUTOCOMPLEX

Profesjonalnie i prężnie działamy w branży motoryzacyjnej od wielu już lat. Oczekujesz profesjonalnej obsługi i wykonania tutaj opisanych czynności serwisowych, zadzwoń +48 61 652 66 66 lub kliknij w zakładkę kontakt i umów się na wizytę serwisową. Gwarantujemy 100% zadowolenia z wykonanej usługi.