Wymiana końcówki drążka kierowniczego

Wymiana końcówki drążka kierowniczego Czerwonak i Poznań

Końcówka drążka kierowniczego jest bardzo ważnym elementem układu kierowniczego, zapewniającym połączenie zwrotnicy koła z układem kierowniczym, a więc bezpośrednio wpływającym na bezpieczeństwo jazdy. Końcówka drążka zawiera element elastyczny, zwany przegubem kulowym, który umożliwia ruch zawieszenia koła oraz skręcanie zwrotnicy, względem nieruchomo zamocowanej w pojeździe przekładni kierowniczej.

To właśnie przegub kulowy jest elementem, którego zużycie objawiające się luzem, kwalifikuje końcówkę drążka do wymiany. Czynność ta polega na uniesieniu samochodu, zdemontowaniu koła, wykręceniu końcówki drążka ze zwrotnicy koła i z drążka kierowniczego. Następnie w miejsce starej końcówki montowana jest nowa.

AUTOCOMPLEX

Profesjonalnie i prężnie działamy w branży motoryzacyjnej od wielu już lat. Oczekujesz profesjonalnej obsługi i wykonania tutaj opisanych czynności serwisowych, zadzwoń +48 61 652 66 66 lub kliknij w zakładkę kontakt i umów się na wizytę serwisową. Gwarantujemy 100% zadowolenia z wykonanej usługi.