Wymiana filtra powietrza

Wymiana filtra powietrza Czerwonak i Poznań

Do czego służy filtr powietrza? Wychwytuje kurz, piasek i zanieczyszczenia stałe znajdujące się w powietrzu oraz nie dopuszcza do tego, żeby ich drobiny przedostawały się do silnika. Jeśli nieregularnie wymienia się filtr powietrza, wówczas może dojść do jego zatkania. To z kolei grozi przedwczesnym zużyciem elementów ciernych silnika. Nietrudno sobie wyobrazić, co się stanie, jeśli drobiny piachu wraz z olejem dostaną się do gładzi cylindrów albo do łożysk korbowodów.

Powietrze jest niezbędnym czynnikiem w procesie spalania paliwa w silniku. Ciekawostka: Czterosuwowy silnik o pojemności 1000 ccm w ciągu jednej minuty – przy 7000 obr./min. – zasysa prawie dwa i pół tysiąca litrów powietrza. W ciągu godzinnej pracy bez przerwy daje to wartość niemal piętnastu tysięcy litrów!

AUTOCOMPLEX

Profesjonalnie i prężnie działamy w branży motoryzacyjnej od wielu już lat. Oczekujesz profesjonalnej obsługi i wykonania tutaj opisanych czynności serwisowych, zadzwoń +48 61 652 66 66 lub kliknij w zakładkę kontakt i umów się na wizytę serwisową. Gwarantujemy 100% zadowolenia z wykonanej usługi.